Zużyta lub uszkodzona maglownica – naprawa czy wymiana?

W miarę upływu czasu i pokonywania kolejnych kilometrów, elementy mechaniczne samochodu ulegają stopniowemu zużyciu. Do grona takich komponentów zaliczane są przekładnie kierownicze.

W przekładniach po pewnym czasie pojawiają się luzy. Nie warto ich ignorować, ponieważ szybkie wykrycie usterki wiąże się z tańszą i mniej skomplikowaną naprawą. W przypadku zaniedbania zużycia maglownicy, można doprowadzić ją do bardzo złego stanu. Oprócz kosztownej wymiany, alternatywną opcją jest regeneracja, która często jest reklamowana hasłem maglownice Kielce.

Wymiana albo naprawa – która opcja jest lepsza?

Kupno nowej przekładni kierowniczej do pojazdu klasy średniej wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena zależy od typu maglownicy oraz stosowanego systemu wspomagania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest kupno maglownicy po regeneracji lub oddanie własnej przekładni kierowniczej do naprawy. Dzięki fachowej regeneracji, porządne serwisy są w stanie przywrócić właściwości fabryczne tego komponentu, który będzie działać niezawodnie przez długi czas. Warsztaty posiadające duże doświadczenie, oferują fachowe usługi wraz z gwarancją.