Czy można zaoszczędzić na wymianie turbosprężarki?

Awaria turbosprężarki często wiąże się z koniecznością jej wymiany. Kupno nowego elementu jest jednak bardzo kosztowne, szczególnie w przypadku autoryzowanych serwisów montujących oryginalne urządzenia. Alternatywą jest kupno używanej turbiny lub tańszego zamiennika. Istnieje też możliwość regeneracji, dzięki której uniknie się wymiany turbiny na nową.

Kupno nowej oryginalnej turbosprężarki jest najdroższą opcją, ale za to mamy pewność, że sprzęt będzie działać niezawodnie nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Zamienniki zwykle charakteryzują się niższą jakością, a sprzęt używany może posiadać ukryte wady. W starszych autach wymiana turbosprężarki nie jest opłacalna. O wiele lepiej zdecydować się na regenerację. Wiele profesjonalnych warsztatów jak np. regeneracja turbin realizuje takie naprawy zarówno w przypadku prostszych jak i bardziej skomplikowanych turbin udzielając na nie gwarancji.

Co warto wiedzieć o naprawie turbosprężarek?

Nie wszystkie turbosprężarki mogą zostać naprawione. Wszelkiego rodzaju deformacje, braki w obudowie czy też pęknięcia eliminują możliwość naprawy. Na szczęście w znacznej większości przypadków regeneracja turbosprężarek jest jak najbardziej możliwa. Na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w profesjonalnej i bardzo skutecznej naprawie standardowych oraz bardziej skomplikowanych turbosprężarek. Warto przejrzeć zasoby Internetu, aby sprawdzić informacje na temat ofert takich warsztatów. W sieci można też znaleźć opinie klientów, którzy korzystali z usług konkretnych firm. Posiadając takie informacje można bez problemu wybrać usługodawców, którzy oferują naprawy z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia.

Najlepsze firmy przeprowadzają naprawę turbosprężarek z wykorzystaniem różnych narzędzi, takich jak sprzęt do wyważania wirników i regulacji przepływu spalin. Są to dość drogie urządzenia, więc nie wszystkie warsztaty są w stanie skutecznie zrealizować naprawę turbin o skomplikowanej budowie. Warto więc dokładnie poszukać takich firm w Internecie sugerując się opiniami innych klientów.