Postępowanie w przypadku awarii ciężarówki w Niemczech

Spore grono polskich przedsiębiorstw zajmuje się usługami z zakresu międzynarodowego transportu lądowego. Często mieejdca przelotowe oraz docelowe są zlokalizowane na obszarze Niemiec. Wielokilometrowa jazda poza granicami naszego kraju może wiązać się z możliwością nagłej awarii i unieruchomienia samochodu. Na szczęście istnieją różne sposoby wyjścia z takiej trudnej sytuacji.

Nawet dbałość i regularne serwisowanie samochodu nie uchroni przed możliwością wystąpienia awarii całkowicie unieruchamiającej auto. Spore grono młodych kierowców bez doświadczenia boi się takiej ewentualności i unieruchomienia poza Polską. Jeszcze niedawno taka sytuacja oznaczała konieczność długiego oczekiwania na pomoc drogową i holowanie pojazdu ciężarowego albo całego zestawu TIR przez wiele kilometrów do warsztatu. Dzisiaj dostępne są profesjonalne usługi firm, które ułatwiają sprawę. Warto uzyskać więcej informacji na ich temat.

Fachowa pomoc drogowa dla ciężarówek w Niemczech

Bardzo pozytywny jest fakt, że na obszarze Niemiec można znaleźć spore grono firm specjalizujących się w szeroko pojętej pomocy drogowej. Zapewniają one wsparcie w przypadku stłuczek, awarii oraz innych problemów z pojazdami ciężarowymi. W głównej mierze pomoc taka obejmuje odholowanie zestawu do stacjonarnego warsztatu albo w inne miejsce wyznaczone przez klienta. Czasami w ramach pomocy drogowej, można korzystać z drobnych napraw, jednak zwykle są one związane z jakimiś mniejszymi, niegroźnymi usterkami. Dobre pomoce drogowe posiadają odpowiednio duże i ładowne holowniki, które skutecznie transportują pojazdy ciężarowe i zestawy TIR.

Mobilne serwisy TIR w Niemczech

Rozwiązaniem alternatywnym dla usług z zakresu pomocy drogowej jest wezwanie firmy specjalizującej się w mobilnym serwisie TIR. Na terenie Niemiec można znaleźć wiele takich serwisów, które oferują drobne oraz bardziej skomplikowane naprawy bezpośrednio na trasie. Dzięki pomocy takich firm, możliwa jest kompleksowa i skuteczna naprawa samochodu bez konieczności jego holowania do stacjonarnego warsztatu. Rozwiązanie to jest bardzo popularne wśród wielu firm transportowych, ponieważ po naprawie można ruszyć w dalszą drogę.

Fachowcy z serwisów mobilnych podczas rozmowy telefonicznej określają rodzaj awarii. Następnie pozyskują części i udają się razem z nimi i odpowiednim wyposażeniem na miejsce awarii, aby ją skutecznie zlikwidować.

Polskie serwisy mobilne TIR działające w Niemczech

Istotnym atutem polskich mobilnych serwisów pojazdów ciężarowych, takich jak https://serwis-tir-niemcy.pl, jest przystępna cena oferowanych usług, która jest korzystniejsza od cen niemieckich serwisów. Polscy kierowcy doceniają również brak barier językowych i szybki dojazd auta serwisowego z fachowcami na miejsce zdarzenia.