Zagraniczne usługi Assistance

Nagła awaria czy też kolizja z innym autem może przytrafić się zarówno w Polsce, jak i za granicą. W naszym kraju istnieje wiele możliwości rozwiązania problemu, jednak w przypadku wyjazdu zagranicznego są one ograniczone.

Ubezpieczenie Assistance to rozwiązanie stworzone między innymi z myślą o kierowcach wyjeżdżających za granicę. W ramach takich pakietów ubezpieczeniowych ofertowane jest holowanie, różne naprawy, a nawet transport medyczny. Wybierając polisę należy ustalić jak częste i jak długie będą wyjazdy zagraniczne.

Dostępne rodzaje ubezpieczeń Assistance

Na rynku można znaleźć wiele podstawowych oraz rozszerzonych pakietów Assistance. Jeśli ktoś planuje wyjazdy zagraniczne to należy zwrócić uwagę na polisy rozszerzone, ponieważ podstawowe dotyczą tylko naszego kraju. Rozszerzone polisy obejmują holowanie na konkretnym dystansie, naprawy na trasie, dowóz paliwa, samochód zastępczy, nocleg w hotelu czy też pomoc tłumacza. Oczywiście najdroższe i najbardziej przydatne są ubezpieczenia oferujące ochronę maksymalną.

Jeśli ktoś wyjeżdża rzadko za granicę, wówczas nie ma potrzeby wykupywania ubezpieczenia całorocznego. Wystarczy tylko polisa krótkoterminowa na czas pobytu za granicą.